Sadece okul gruplarına yönelik hizmet veren Bilim Atölyeleri binamızda, bilgisayar bilimine dair konuların anlaşılabilir ve eğlenceli bir şekilde sunulması hedeflenmektedir. Bilim Atölyeleri binasında 3 farklı etkinlik belirli dönemlerde ücretsiz olarak yürütülmektedir. Bu etkinlikler; (1)  3 Boyutlu Modelleme ve Baskı, (2) Kodlama ve Yazılım ve (3) Android Uygulama Geliştirme’dir.

Bilim Atölyeleri binası içerisinde bulunan dizüstü bilgisayarlar ve 3B Yazıcılar kullanılarak konu odaklı etkinlikler hazırlanmakta, belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır.                            

Bilim Atölyeleri binası içerisinde gerçekleştirilen Kodlama ve Yazılım etkinlikleri belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır. Örnek bir Kodlama Etkinlik Paketi için lütfen tıklayınız.

Bilim Atölyeleri binası içerisinde gerçekleştirilen Android Uygulama Geliştirme etkinlikleri belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır.