“Bilime Dokunun” sloganı ile tasarlanan ve sadece okul gruplarına hizmet veren Bilim Merkezi’nde bilimsel konuların anlaşılabilir ve eğlenceli bir şekilde sunulması hedeflenmektedir. Bilim merkezinde; öğrencilerin kendi kendilerine veya arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle, ebeveynleriyle deneyebileceği 60’ın üzerinde farklı, etkileşimli, ellerim ve zihnim iş başında imkânı sunan Mekanik, Elektrik ve Manyetizma, Işık ve Optik, Ses ve Dalgalar, Algı, Çevre, Matematik ve Zekâ gibi çeşitli temaları içeren sergi düzeneği bulunmaktadır. Bilim Merkezi Sergi Düzeneği Kataloğuna erişmek için lütfen tıklayınız.

Bilim merkezi içerisinde okul gruplarına yönelik 3 farklı etkinlik belirli dönemlerde ücretsiz olarak yürütülmektedir. Bu etkinlikler; (1) Bilim Gösterisi, (2) Gökevi (Planetaryum) ve (3) LEGO® Education’dır.

Bilim merkezinde sergilen ve/veya sergilenmeyen çeşitli düzenekler kullanılarak tema odaklı bilim gösterileri hazırlanmakta, belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır. 

Bilim merkezi içerisine kurulan Gökevi (Planetaryum) sistemi belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır. Örnek bir Gökevi (Planetaryum) Etkinlik Paketi için lütfen tıklayınız.

Bilim merkezi içerisinde LEGO Makerspace alanında gerçekleştirilen etkinlikler belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır. Örnek bir LEGO Etkinlik Paketi için lütfen tıklayınız.