Gelin bu yıl Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bilimin ışığında ODTÜ’de kutlayalım! Merak ettiğiniz soruları siz sorun, ODTÜ hocaları yanıtlasın! 

Sevgili okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri,

  • Merak ettiğin soruyu en fazla 15 saniyelik videoya çek.
  • Videonu istediğin herhangi bir platforma yükle ve videonun paylaşabileceğin bir bağlantı adresini oluştur.
  • En geç 16 Nisan 2021, Cuma günü 17:00’a kadar velin ile alt kısımda sunulan “Video Bağlantı Adresi Gönderme Formu”nu doldurarak videonun bağlantı adresini gönder.
  • ODTÜ YouTube Kanalı‘nda 23 Nisan günü saat 15.30’da gerçekleşecek canlı yayında, seçilen videolardaki soruları ODTÜ hocaları yanıtlasın. 
Videon Nasıl Olmalı?

1. Videonu göndermeden önce bir sonraki “Video Bağlantı Adresi Gönderme Formu” başlığı altında sunulan “Senkron Etkinliklere Katılım Süreci Açık Rıza Metni”ni veline okutmalısın. Velin “Evet” veya “Hayır” seçimini yaptıktan sonra, formu doldurmalı ve GÖNDER butonuna basmalısın. 

2. Videon en fazla 15 saniye olmalı! 

3. Videonda ilini, okul adını, sınıf seviyeni, adını ve soyadını söylemeli ve merak ettiğin soruyu sormalısın!

Örneğin, 

Video Bağlantı Adresi Gönderme Formu

Değerli Katılımcılarımız,

Etkinlik için son başvuru tarihi 16 Nisan Cuma saat 17:00 olarak belirlenmiş olup, belirtilen süreden sonra Video Bağlantı Adresi Gönderme Formu kapatılmıştır. Etkinliğe olan yoğun ilginizden dolayı teşekkür ederiz. Çocuklardan gelen soruların ODTÜ Hocaları tarafından yanıtlanacağı etkinlik gününde (23 Nisan Cuma saat 15:30’da) canlı yayında görüşmek üzere. 

Videoları Nasıl Seçeceğiz?

Hocalarımızın size özel bir mesajı var!

Değerli Arkadaşlar,

Merak ettiğiniz soruların hepsini yanıtlamayı çok isteriz. Fakat zaman sınırlamasından dolayı yanıtlamamız mümkün olamayabilir. Yanıtlayabileceğimizden çok daha fazla soru gelirse, soruları olabildiğince farklı illerden, farklı sınıf seviyelerinden ve farklı konulardan seçmeye çalışacağız. Heyecanla sorularınızı bekliyoruz.  

İletişim

Etkinlik kapsamındaki sorularınız için bize “İletişim Formu” aracılığıyla ulaşabilirsiniz.