“Bilime Dokunun” sloganı ile tasarlanan ve sadece okul gruplarına yönelik hizmet veren Bilim Merkezi’nde bilimsel konuların anlaşılabilir ve eğlenceli bir şekilde sunulması hedeflenmektedir. Bilim merkezi içerisinde okul gruplarına yönelik 3 farklı etkinlik belirli dönemlerde ücretsiz olarak yürütülmektedir. Bu etkinlikler; (1) Bilim Gösterisi, (2) Gökevi (Planetaryum) Gösterimi ve (3) LEGO’dur.

1. Bilim Gösterisi

Bilim merkezinde; öğrencilerin kendi kendilerine veya arkadaşlarıyla/öğretmenleriyle/ebeveynleriyle deneyebileceği 70’in üzerinde farklı, etkileşimli, ellerim ve zihnim iş başında imkânı sunan Mekanik, Elektrik ve Manyetizma, Işık ve Optik, Ses ve Dalgalar, Algı, Çevre, Matematik ve Zekâ gibi çeşitli temaları içeren sergi düzeneği bulunmaktadır. Bu sergi düzenekleri kullanılarak tema odaklı bilim gösterileri hazırlanmakta, belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır.

2. Gökevi (Planetaryum) Gösterimleri

Bilim merkezi içerisinde belirli dönemlerde Gökevi (Planetaryum) sistemi kurulumu gerçekleştirilmektedir. Sistem bilgisi ve sahip olunan gösterimler hakkında bilgi almak için lütfen burayı tıklayınız. Gökevi (Planetaryum) gösterimleri belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır. Örnek bir Gökevi (Planetaryum) Etkinlik Paketi için lütfen tıklayınız.

3. LEGO

Bilim merkezi içerisinde bir LEGO Makerspace etkinlik alanı bulunmaktadır. LEGO Makerspace etkinlikleri belirli dönemlerde programa alınmakta ve etkinlik detayları rezervasyon aşamasında değerli öğretmenlerimize sunulmaktadır. Örnek bir LEGO Etkinlik Paketi için lütfen tıklayınız.

Sergi Düzeneği Kataloğu